O tych co serca nikczemnie łamią | Problemy książkoholika #1

Witam wszystkich serdecznie i ciepluteńko :) 

Same te zdrobnienie sprawia, że na serduszku czuję się nieco lepiej :) tak jakby pokrzepiona i takie tam. Nieważne.

Przychodzę do was z nową serią, rozrywkową, którą należy potraktować z przymrużeniem oka. Ale jeżeli by się tak nad tym głębiej zastanowić, to takie prawdziwe sytuacje. Któż z was tak nie miał? Komu jeszcze nigdy autor nie złamał serduszka? Jeśli jesteście - wiedzcie, że ten stan nie będzie trwał wiecznie.

Zapraszam na pierwsze wydanie "odcinka" z serii PROBLEMY KSIĄŻKOHOLIKA. Zobaczycie tu zestawienie nie całkiem małych książkoholiczych problemów, dziś: spowodowanych przez autorów. Hey, ho! Let's go!

1. Kiedy po przeczytaniu jednej z części serii / trylogii okazuje się, że na kolejną część musisz czekać rok


Przyznaj, że to okropne uczucie. Jednak może nie jest to aż tak złe ;) Dlaczego? Przed premierą kolejnej części będziesz mógł(-a) odświeżyć sobie wszystkie te wydarzenia. Fakt, nie będzie to takie samo przeżywanie tych zdarzeń, bo przecież wiesz, jak potoczy się akcja, ale może uda ci się dostrzec w niej coś nowego, co do tej pory uważałeś(-aś) za nieistotne?


2. Gdy autor wydaje dwie serie równocześnie i:a) nie wiesz, czy nie są ze sobą powiązane 


Bywa i tak. Po prostu autor ma dużo werwy i pisze dwie serie równolegle, z tego samego uniwesum. A ty masz kłopot, bo nie masz pojęcia, czy losy bohaterów obu powieści się łączą czy też nie.


 b) gdy są powiązane i nie wiesz, w jakiej kolejności je czytać by niczego sobie niezaspojlerować


Tu, jak wyżej masz jeden problem z głowy i kolejny do rozwikłania. Uniwersum te same, serie różne ale powieści w pewien sposób mogą sobie spojlerować. Co wtedy robić? Czytać w kolejności wydania wydaje się być najłatwiejszą opcją.

3. Gdy zakończysz swoją ukochaną serię i nie wiesz, co dalej zrobić ze swoim życiemCzy nigdy nie przydarzyło ci się coś takiego? Przyznaj, że tak. Kończysz swoją ukochaną trylogię lub serię a wraz z jej zakończeniem następuje koniec tej fantastycznej przygody. Jednak więź pozostała. Nie oznacza to, że już nie będziesz mógł powrócić do danego książkowego świata, wręcz przeciwnie, wracaj i odkrywaj to, co do tej pory przegapiłeś.

4. Gdy autor komplikuje ci życie wydarzeniami na ostatniej stronieZdarza się. A nie powinno. Ja ostatnio tak miałam przy "Ekspozycji" Remigiusza Mroza i nadal jestem w ciężkim szoku! Jak tak można? Czy Mróz nie ma serca? Dlaczego???
Ps. Nie zaglądajcie tam, tylko dla tego ostatniego zdania. Przeczytajcie całość. Recenzja już jest.

5. Ten moment, gdy pisarz zabija ci twoją książkową żonę / twego książkowego mężaZauważyłeś (-aś) z jaką łatwością autorzy zabijają bohaterów książkek? I to tych ukochanych bohaterów, twoich ulubionych? Zadziwiająco łatwo przychodzi im zabić twoich przyjaciół, a czasem nawet męża czy żonę. 

6. Gdy autorowi po prostu znudzi się pisanie serii i porzuca ją bez żadnego słowa wyjaśnienia


To chętnie pozostawiłabym bez komentarza. Możecie mi powiedzieć, że zdarza się to w sumie rzadko, ale się zdarza. Podczas robienia zakładki ze Spisem książek trudno dostępnych / wydawanie przerwane w połowie serii znalazła się też i taka autorka, która po prostu porzuciła pisanie serii. Nie zrozumiem tego. Jednak nie możecie mi teraz powiedzieć, że takie rzeczy nie mają miejsca.

7. Moment, gdy orientujesz się, że książka kończy się nie tak, jak myślałeś


Jak to się mogło stać? Jak autor mógł to zrobić? No właśnie...mógł i zrobił.


I to by było na tyle z mojego zestawienia. A z jakimi wy się zetknęliście problemami w powieściach? Pochwalcie się w komentarzach. Dajcie znać czy seria się podoba i czy ma być ich więcej. Życzę wam zaczytanego weekendu. I do niedzieli ;)

Udostępnij ten wpis

4 komentarze :

 1. Zgadzam się ze wszystkim!Świetny pomysł na post! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję bardzo :) i cieszę się niesamowicie, że się podoba <3

   Usuń
 2. muszę przyznać, że to prawda :D

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli czytasz tego posta, i jeżeli spodobał ci się on - będzie mi niezmiernie miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza [zgodnie z zasadami netykiety]. To niesamowicie motywuje ;)
I dziękuję, że dotarłeś (-aś) aż tutaj :)

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.